Programi

Vrtec izvaja dnevni program, ki traja od 6 do 9 ur. Namenjen je otrokom od 11. meseca starosti do vstopa v šolo ter obsega vzgojo, varstvo in prehrano otrok.

Za popestritev rednega programa bo poskrbljeno z obogatitvenim programom brez dodatnih plačil staršev, in sicer glede na starostno stopnjo otrok:

• pevske urice (izvajalke vzgojiteljice),
  • planinski pohodi,
  • pohodi po bližnji in daljni okolici vrtca,
  • dejavnosti ob tednu otroka,
  • sodelovanje z zdravstvenim domom Krško – delavnice,
  • sodelovanje z Valvasorjevo knjižnico Krško – obiski knjižničarke,
  • zimske pravljične urice,
  • dan v gozdu,
  • obiski šole in šolskih prostorov,
  • Cici vesela šola,
  • pravljična joga,
  • novoletna prireditev z obdarovanjem otrok,
  • projekti: Zdrav vrtec, športni projekt Mali sonček, Tek podnebne solidarnosti, Eko šola, Gozdna pedagogika, Raziskujmo Slovenijo, bralni projekt Naša mala knjižnica,
  • sodelovanje pri natečajih,
  • tradicionalni slovenski zajtrk,
  • Ciciban planinec,
  • Rolanje,
  • 10-urni plavalni tečaj; prevoz pokrijemo s sredstvi zbranimi od starega papirja in doplačilom staršev, program izvajajo vzgojiteljice z licenco.

Vrtec bo za otroke ponudil tudi dodatni program, ki ga bodo izvajali zunanji izvajalci v popoldanskem času z dodatnim plačilom staršev, če se bodo zanj odločili. Starši bodo lahko vpisali otroke v:

• lutkovni abonma,
  • plesne urice, izvajalka plesna pedagoginja Rosana Horvat.